Partnerzy

 

Politechnika Śląska

Politechnika Śląska

Partnerem realizującym projekt ze strony Politechniki Śląskiej jest Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki. Wydział zajmuje się również koordynacją całego projektu.

Więcej »

Wasko

Wasko

Wasko S.A. jest jedną z czołowych spółek teleinformatycznych. Zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem oprogramowania oraz realizującą kompleksowe usługi w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych dla sektora paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego, finansowego i ochrony zdrowia, nauki i szkolnictwa wyższego, a także dla administracji rządowej i samorządowej.

Więcej »

Centrum Onkologii Instytut

Centrum Onkologii

Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie jest instytutem badawczym uczestniczącym w systemie ochrony zdrowia i prowadzącym prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk medycznych, farmacji, biologii oraz epidemiologii nowotworów.

Więcej »

 


Pracownia Diagnostyki Molekularnej i Genomiki Funkcjonalnej Centrum Onkologii w Gliwicach.

W Pracowni wykonano ponad 1500 badań transkryptomu nowotworów we współpracy z wieloma grupami z całej Polski. Na chwilę obecną Pracownia dysponuje platformą mikromacierzy oligonukleotydowych firmy Affymetrix z dwoma stacjami płuczącymi, skanerem o wysokiej rozdzielczości i automatycznym podajnikiem mikromacierzy oraz platformą mikromacierzy Illumina wyposażoną w skaner iScan. Wyniki uzyskane z analiz mikromacierzowych walidowane są za pomocą ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym w aparacie 7900 HT Fast Real-Time PCR System firmy Applied Biosystems. Równocześnie, w roku 2010 w Pracowni uruchomiono pierwszy w Polsce sekwenator genomowy firmy Illumina Genome Analyzer IIx i w międzyczasie wdrożono zarówno technikę badania transkryptomu raka i uzyskano dane dotyczące różnych nowotworów tarczycy, jak i szeroko rozwinięto zakres wykonywanych analiz bioinformatycznych.

placeholder

High Performance Computing. Laboratorium Biologii Obliczeniowej i Bioinformatyki Politechniki Śląskiej.

Politechnika Śląska ma dysponuje wysokiej klasy infrastrukturą informatyczną, dzieki której jest w stanie sprostać wymaganiom obliczeniowym jakie stawiane są w Projekcie BioTest, jak również wymaganiom sprzętowym niezbędnych do składowania danych i ich bezpiecznego udostępniania. W skład Laboratorium wchodzi m.in. klaster obliczeniowy i bazodanowy. Klaster obliczeniowy o nazwie "Ziemowit" jest systemem informatycznym zbudowanym w oparciu o technologię IBM BladeCenter i 6-cio rdzeniowe procesory typu Xeon oraz bardzo wydajną światłowodową sieć połączeń 40Gbit/s. Klaster posiada 1272 jednostek obliczeniowych i teoretyczną moc obliczeniową ok. 13,5 TFLOPS. Dodatkowo klaster wyposażony jest w węzeł obliczeniowy GPU oparty o technologię Tesla Nvidia o 892 rdzeniach obliczeniowych i teoretycznej mocy obliczeniowej ok. 2 TFLOPS a także dużą macierz dyskową z równoległym zapisem i odczytem.

placeholder